Razem Bezpieczniej

Jak wygląda wnętrze radiowozu? Na czym polega praca policjanta? W jaki sposób uniknąć różnych zagrożeń?

Na te i wiele innych pytań, w ramach realizacji programu „Razem Bezpieczniej”, odpowiedzieli dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I – III Szkoły Razem - Tomasz Błaziak, naczelnik Chełmskiego Wydziału Ruchu Drogowego, a także przybyli z nim policjanci. Spotkanie, z udziałem pani dyrektor Elżbiety Nowaczewskiej i wychowawców, odbyło się 5 września 2014 r.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów. Goście opowiadali, w jaki sposób są one szkolone i do jakich celów są wykorzystywane. Uczniowie mieli również okazję usiąść na policyjnym motorze oraz obejrzeć improwizowaną scenkę, ukazującą policjantów w akcji. Wzięła w niej udział jedna z obecnych na spotkaniu mam! Na zakończenie swojej wizyty, goście obdarowali małych wychowanków naszej szkoły miłymi upominkami. Piątkowe spotkanie to z pewnością jeszcze jedna lekcja wpływająca na wzrost bezpieczeństwa w naszej placówce.