Sprzątanie Świata 2014

Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych. To także zachęta do dbania o środowisko.

Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje, na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

19 września wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji ekologicznej sprzątanie świata pod hasłem "Turysto szanuj środowisko". Każda klasa miała wyznaczony teren, który solidnie posprzątała. Efekty pracy były zadowalające.