Pociągiem do Ogrodu Zoologicznego

Wycieczka do zamojskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla uczniów naszej szkoły. 12 maja o godzinie 10.00 grupa uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych wyruszyła pociągiem do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata Uczniom szczególnie podobały się śmieszne małpki, surykatki i wysokie żyrafy. Po zwiedzaniu, dzieci mogły się wyszaleć na placu zabaw a następnie wybrały się na obiad i słodki poczęstunek w postaci lodów.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest wyjątkowym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

Wycieczkę zorganizowała Sylwia Mazurek, a koszt wycieczki pokryło Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji "Razem" w Chełmie.