Dzień z technologią - SMART DZIEŃ

05.11.2015r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" w Chełmie odbył się "Smart Dzień". Szkoła dołączyła się do ogólnopolskiego konkursu "Jestem SMART", którego organizatorem jest wydawca kwartalnika „IT w Edukacji”. Koordynatorem szkolnego konkursu jest p. Sylwia Mazurek. Konkurs ma uświadomić dzieciom korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym. Uczniowie w tym dniu zmagali się z różnorodnymi zagadkami, które rozwiązać pomogły im ww. narzędzia, był to m.in. quiz, na który składały się pytania zakodowane przy użyciu qr codów - dzieci wykorzystując swoje telefony musiały je zeskanować, aby dowiedzieć się jakie są pytania. W przypadku trudności z odpowiedzią na nie, uczestnicy mogli wesprzeć się internetem, który udostępniony został na przygotowanych tabletach. Podczas lekcji języka niemieckiego, uczniowie wirtualnie zwiedzali Berlin - poznając najciekawsze miejsca i historie z nimi związane. Chcąc rozwijać w dzieciach nie tylko umysł, ale również i ciało, wykorzystane zostały również smartfony z zainstalowaną aplikacją Endomondo. Dzieci razem z opiekunem przebiegły kilka długości stadionu przy Hali MOSIR, a następnie mogły sprawdzić przebyty dystans, spalone kalorie oraz czas biegu. Przerwy śródlekcyjne, również stały się okazją aby wykorzystać nowoczesne technologie. Dzięki zainstalowanemu XBOX ONE na sali gimnastycznej, uczniowie aktywnie spędzali czas między kolejnymi lekcjami, rozgrywając grę w kręgle, tenisa lub jeżdżąc skuterem wodnym.Udział naszej szkoły w konkursie będzie nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale pozwoli nam wzbogacić naszą ofertę dydaktyczną. Na pewno stanie się on punktem wyjścia do rozmów z uczniami na temat bezpieczeństwa w sieci, a także okazją, aby odkryć ogrom aplikacji skierowanych do uczniów. Liczymy na to, że również grono pedagogiczne zyska nowe umiejętności w korzystaniu z nowoczesnej technologii w celach dydaktycznych.