„Horror, Romans czy Komedia?” - opowiadanie w języku angielskim

Dnia 8.02.2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności literackie. Zadanie polegało na napisaniu opowiadania w języku angielskim na wybrany przez siebie temat. Praca zawężona została do trzech gatunków literackich: horroru, romansu oraz komedii. Celem konkursu było motywowanie uczniów do wzbogacania słownictwa z języka obcego poprzez tzw. „discovery learning” (uczenie poprzez poszukiwanie), pogłębiania umiejętności pisania różnych form wypowiedzi oraz rozwijanie wyobraźni.

Do nauczyciela języka angielskiego wpłynęło 6 prac konkursowych. Podczas ich oceniania jury wzięło pod uwagę znajomość języka angielskiego oraz kreatywność. W wyniku narad zwycięskie opowiadania napisały:

Amelia Fornal, klasa II

Karolina Kordas, klasa IV

Marcelina Chrząstek, klasa IV

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do jego drugiej edycji w przyszłym roku szkolnym :)