Narodowe czytanie powieści H. Sienkiewicza

…człowiek zawsze może wstąpić na lepszą drogę- póki żyje…

Henryk Sienkiewicz

Henryk Sienkiewicz – pisarz, noblista, działacz społeczny zwany Hetmanem Duchowym Polaków, nauczyciel i wychowawca, który kształtował postawy patriotyzmu i tożsamości narodowej wielu pokoleń Polaków.

Rok 2016 to rok trzech rocznic związanych z Sienkiewiczem – mija 170 rocznica urodzin noblisty, 100 rocznica śmierci oraz 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza.

W celu popularyzacji twórczości H. Sienkiewicza młodzież naszej szkoły włączyła się do Akcji Narodowego Czytania jego powieści. 5 września 2016 roku uczniowie klas III-V czytali powieść dla młodzieży „W pustyni i w puszczy” natomiast uczniowie klasy VI oraz I-III gimnazjum powieść historyczną „ Pan Wołodyjowski”.