Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie

Kornelia Aponiak, Nina Oszwa i Klaudia Sawicka - uczennice klasy VI, uczestniczyły w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Jestem Bezpieczny”. Konkurs pod hasłem „Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie” odbył się 1 grudnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chełmie, w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia i dotyczył zagadnień z zakresu:

• sposobów zachowania się w sytuacjach kryzysowych: pożar,wypadek drogowy, atak terrorystyczny;
  • zasad postępowania podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych: burza, lawina, trzęsienie ziemi;
  • zasad ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy;
  • znajomości numerów alarmowych i sposobów wzywania pomocy.

Dziewczynki dzielnie zmagały się z ośmioma zadaniami konkursowymi dotyczącymi zasad postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, zdobywając za każde z nich maksymalną ilość punktów.

Jestem dumna ze swoich uczennic. Dziewczynki bowiem wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa i zajęły w konkursie I miejsce.