Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dn. 01-02.12. 2016 roku w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada na dzień 3 grudnia i został ogłoszony w 199 przez Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych. W godzinach wychowawczych przeprowadzonych przez psychologa szkolnego, mających na celu rozwój tolerancji, akceptacji i uwrażliwienie oraz zwrócenie uwagi na potrzeby rówieśników i osób dorosłych o specjalnych potrzebach wzięli udział uczniowie klasy IV, VI i II gimnazjum. Uczniowie klasy IV mieli okazję dzięki zajęciom warsztatowym poczuć jak jest ciężko, kiedy nie do końca jest się w pełni sprawnym i zastanawiali się w jaki sposób można takim osobom pomóc. Uczniowie II gimnazjum zastanawiali się nad pojęciem tolerancji i jej braku, pokazywali sytuację życia codziennego, w których takie zachowania mają miejsce. Natomiast uczniowie klasy VI obejrzeli pouczający i jednocześnie bardzo wzruszający film o Nicku Vujicicu, który opowiadał jak on się czuł będąc osobą niepełnosprawną, jednocześnie jak można odnaleźć w sobie siłę do pokonywania przeciwności losu. Zaś uczniowie klasy V, I gimnazjum i VI w przygotowali plakaty na gazetkę szkolną przedstawiającą ten jakże ważny dzień w życiu każdej społeczności.