Kulinarny konkurs w języku niemieckim

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły rozwijali swoje umiejętności kulinarne. Tym razem uczniowie II klasy gimnazjum: Wiktoria Rzeszot, Justyna Pietryczuk, Julia Baranowska, Bartłomiej Świętojański i Dawid Murak upiekli tort.

Wszystko dlatego, że biorą udział w XIII edycji konkursu DAF-KENNER organizowanego przez PWN Wydawnictwo Szkolne. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego oraz doskonaleniem umiejętności językowych.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu informacji na temat wybranej potrawy, pochodzącej z jednego z krajów niemieckojęzycznych oraz nagranie filmu, który prezentuje: przygotowanie potrawy, ustną prezentację informacji na temat potrawy, podanie receptury a wszystko oczywiście w języku niemieckim.

Uczniowie jednogłośnie postawili na tort pochodzący z Niemiec, a dokładniej z Bawarii- Prinzregenttorte. A zdjęcia pokazują jak dobrze bawili się w trakcie pracy. Tort był nie tylko ładny, ale i smaczny. Trzymajcie kciuki za wygraną w konkursie!!