Pieczemy pierniczki w świetlicy szkolnej

Ponoć każdy maluch, ale także i dorosły przepada za słodyczami i łakociami. Nie sposób oprzeć się przepysznym sernikom, czy makowcom. Ale w piątek (12.12.2014r.) w świetlicy szkolnej zdecydowaliśmy się upiec równie smaczne pierniczki. Niezwykła woń korzennych przypraw - cynamonu oraz imbiru rozniosła się po szkole RAZEM, przysyłając coraz to nowych uczniów, mających ogromny apetyt na małe delicje. Uczniowie z zapałem uczestniczyli w wałkowaniu ciasta, każdy miał możliwość nauczyć się tej czynności, ale także samodzielnie wycinali kształty za pomocą różnych foremek. Na koniec każdy według uznania przyozdobił swoje pierniczki. Po ich upieczeniu wszystkie świetliczaki zasiadły do wspólnego ucztowania. Z uśmiechem na twarzy uczniowie zajadali się pierniczkami i prosili o dokładkę.

Zajęcia kulinarne to wspaniały sposób, by nauczyć dzieci nie tylko obowiązków domowych i prostych czynności, ale także współpracy w grupie. Angażując każde dziecko w różnego rodzaju działania, pokazujemy im jak współdziałać i pomagać innym kolegom. Cała grupa zgodnie pracowała, by potem wspólnie konsumować przyrządzone wcześniej pyszności.