Spotkanie z pedagogiem

W czwartek 22 stycznia odbyły się zajęcia w klasie 0 i klasie I prowadzone przez pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie, panią Beatę Poliwczak. Tematem zajęcia były zabawy przygotowujące do nauki pisania i czytania dzieci 5 – 6, 7 letnich”. Duże zaangażowanie uczniów podczas zajęć pozwoliło na utrwalenie wiadomości i umiejętności, jak również zdobycie nowych doświadczeń. Forma zabawowa dała możliwość na ćwiczenie umiejętności współpracy w parach, w małej grupie jak również z całym zespołem klasowym. Zadania miały na celu ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowo – słuchowej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni oraz sprawności grafomotorycznej ręki wiodącej. Dobre opanowanie tych umiejętności jest podstawą do osiągania sukcesów dydaktycznych, których życzymy naszym wychowankom.