Targi Talentów

20 marca 2015 r. „klucze do szkoły” otrzymał Samorząd Uczniowski. Przejął on obowiązki nauczycieli. Uczniowie z oddziałów IV – VI oraz gimnazjaliści, prowadzili, pełne humoru oraz miłej atmosfery, lekcje u swoich młodszych kolegów. Chcielibyśmy więcej! – mówili po skończonych zajęciach drugoklasiści.

Ten szczególny dzień, inaugurujący w szkole nadejście wiosny, stał się również okazją do podzielenia się z innymi swoją pasją, zainteresowaniami, a także talentem. Kolejna edycja Targów Talentów sprawiła, że razem i w „RAZEM” można czuć się jak w rodzinie.

Swoimi talentami zechcieli się pochwalić: Franciszek Zawiślak (klasa IV) – „specjalista” od obróbki fotografii; „zapaśnicy” - Jakub Drzewicki, Adam Kowalczuk (klasa V), Kacper Słoboda, Jakub Wawrzyniak (klasa IV); Kornelia Maciukiewicz, Karolina Panasiuk (klasa III) tańczące przy muzyce Martina Tungeva; popis karate, wraz z krótkim rysem historii tej sztuki walki, zademonstrowały - Wiktoria Maceńko (klasa IV) oraz Klaudia Wójtowicz (klasa III); piosenkę pt.: „Shake It Off” zaśpiewały Marcelina Chrząstek i Dagmara Tracichleb (klasa III); Kornelia Aponiak (klasa III) przedstawiła swoje prace plastyczne; na parkiecie improwizacje taneczne pokazali Alan Marcinkowski oraz Dawid Wasyluk (klasa II); z piosenką pt.: „Czas nie będzie na nas czekał” wystąpił Bartosz Garbacz (klasa VI); Karolina Kordas i Wanesa Petruk (klasa III) zaśpiewały utwór „Piękni i młodzi, niewiara”; Wiktoria Oleszczuk (klasa II) wykonała piosenkę „Lalalove”, towarzyszyły jej, tańcząc – Aleksandra Grabińska oraz Magda Pawliczuk (klasa II); Wiktorię Fornal (klasa IV) można było usłyszeć w wykonaniu piosenki pt.: „Biała armia”; Oliwia Jakubowska (klasa V) „wcieliła się” w Margaret w utworze „O mnie się nie martw”; nie zabrakło miłośników poezji – wiersze, o baranku i dzieciach Pana Astronoma, recytowały Gabriela Dohojda oraz Martyna Stępień (klasa III). Targi Talentów prowadził, niezwykle utalentowany prezenter Jakub Czerkas (klasa I gimnazjum).

Mimo różnych not, uzyskanych przez wykonawców od „grona pedagogicznego”, w które wcielili się uczniowie klasy IV oraz I klasy gimnazjum, wszyscy uczestnicy targów zostali ich zwycięzcami i otrzymali, z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Nowaczewskiej pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

W dniu 20 marca 2015 r. uczniowie szkoły RAZEM zdali egzamin samorządności na piątkę.

Zarząd SU wciąż czeka na uczniów, którzy zechcą opowiedzieć o swoich pasjach i zamiłowaniach. Zapraszamy!!!