Wspólne wyjście do biblioteki pedagogicznej

Na czym polega praca bibliotekarza? Jakie zbiory znajdują się w bibliotece? Na te i wiele innych pytań uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Razem w Chełmie poznali odpowiedź podczas wyjścia do Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Uczniowie z klasy II a i II b mieli możliwość poznania agend biblioteki oraz podziwiania imponujących zbiorów biblioteki 15 maja 2015 r.

Biblioteka Pedagogiczna powstała w 1950 r., jest placówką oświatową, która służy uczniom i nauczycielom, wspiera proces kształcenia , jak również urozmaica go . Obecnie w bibliotece znajduje się 6 wydziałów: Wypożyczalnia Książek, Czytelnia, Wydział Zbiorów Specjalnych, Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Wydział Informacyjno-Bibliograficzny, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest ekslibris, zobaczyli najstarsze księgi w bibliotece, dowiedzieli się jak zakłada się kartę biblioteczną. Po zwiedzeniu wszystkich agend Biblioteki Pedagogicznej uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach z użyciem tablicy interaktywnej. Zajęcia te wywołały ogromny entuzjazm wśród dzieci, uczniowie mogli ze sobą rywalizować, ale również dopingować się wzajemnie. Na koniec , aby ukoić podekscytowanie, nasi podopieczni mieli możliwość wyciszenia się podczas słuchania bajki „Brat i siostra” Braci Grimm. Bajka została przedstawiona w formie drewnianego teatrzyku Kamishibai. Zwiedzanie biblioteki było możliwe dzięki pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie.