Baza dydaktyczna

Szkoła zapewnia bezpieczne warunki nauki i zabawy, został przeprowadzony gruntowny remont, przemianie poddano także plac zabaw. W ich miejsce stanęły nowe, atestowane urządzenia sportowe i rekreacyjne, powstało m.in. boisko do siatkówki i koszykówki, ścianka wspinaczkowa, kompleks sprawnościowy, huśtawki dla młodszych dzieci.

Szkoła posiada bogato wyposażone pracownie: biologiczną, fizyczno - chemiczną oraz informatyczną. Szkoła wykorzystuje nowoczesny sprzęt i oprogramowanie we wspieraniu procesu pokonywania trudności uczniów.Wszystkie klasy wyposażone są w tablice multimedialne, pracownia komputerowa wyposażona w monitor interaktywny.

Sale lekcyjne są jasne, kolorowe, co roku malowane są ściany, odnawia się także podłogę. Klasy są dobrze oświetlone, krzesła i ławki dla uczniów są dobierane do wzrostu ucznia.

Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne pomoce dydaktyczne, bibliotekę. Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są w Miejskiej Hali Sportowej.