Dzień pieczonego ziemniaka

W piękne jesienne przedpołudnie, 16 października uczniowie świetlicy oraz klasy II spotkali się w Kumowej Dolinie na obchodach „ Święta pieczonego ziemniaka”. Wycieczka miała na celu: kultywowanie tradycji związanej z obchodami tego święta, wdrażanie do czerpania radości ze wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, zacieśnienie więzi między uczniami, zapoznanie z obiektami znajdującymi się na strzelnicy PZŁ w Chełmie oraz przybliżenie idei, kultury łowieckiej. Pan Mirosław Sawicki – Łowczy Okręgowy PZŁ zapoznał uczniów naszej szkoły z zasadami strzeleckimi na poszczególnych stanowiskach na strzelnicy, następnie nadszedł długo oczekiwany moment rozpalenia ogniska i degustacji ziemniaków oraz kiełbasek. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od Pana Mirosława małe upominki w postaci książek. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy zakończono obchody Święto Pieczonego ziemniaka.