„Nauka to podróż w przyszłość”

W dniach 19-20 lutego 2024 roku, w Dniu Nauki Polskiej, odbyły się warsztaty, quizy, gry edukacyjne angażujące uczniów w popularyzację odkryć naukowych oraz postaci wybitnych naukowców w naszym otoczeniu. Misją Festiwalu jest upowszechnianie nauki. Festiwal daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy. Wspólne zorganizowanie szkolnego wydarzenia stało się świetną okazją do zintegrowania uczniów oraz rozwijania ważnych kompetencji społecznych - pracy w grupie, kreatywności czy autoprezentacji. Podczas spotkań festiwalowych prezentowane były dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Pokazano rolę nauki we współczesnym świecie, użyteczność i piękno naukowych badań i ustaleń, oraz ich praktyczne skutki dla rozwoju gospodarczego i zmian społecznych. Zachęcamy do krytycznego myślenia do pogłębiania wiedzy także poza ramami Festiwalu.