„Ślub będziemy brać ze szkołą!”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli.
7 listopada 2015 roku pierwszoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie przeżywali niezwykłą uroczystość - ślubowanie. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystości towarzyszyli dzieciom rodzice i zaproszeni goście: pani Anna Gębal, pani Beata Mazurek, pan Tomasz Błaziak, ksiądz Andrzej Pyter, ksiądz Sławomir Jarocki, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły przygotowany pod kierunkiem pań: Beaty Jabłońskiej i Jadwigi Rzeszot program artystyczny pt. "W Szkołolandii”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a najgłośniej tę mówiącą o ślubowaniu. Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na flagę Polski, którego treść odczytała koleżanka ze starszej klasy.

Po ślubowaniu pani dyrektor Elżbieta Nowaczewska wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał tarczę szkolną oraz upominek z wyprawka szkolną. Ponadto otrzymali drobne upominki od księdza Andrzeja Pytera, pani Beaty Mazurek - Posła na Sejm RP. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki!