Konkurs plastyczny „Wiosna wokół nas”

Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym „Wiosna wokół nas”, organizowanym przez Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową w Chełmie. Rozwijanie twórczości plastycznej należy do podstawowych zadań wychowania plastycznego w przedszkolu. Twórczość umożliwia rozwój pewnych dyspozycji psychicznych:

• sprawności manualnej
  • sprawności umysłowej
  • pamięci wzrokowej
  • wyobraźni przestrzennej, ruchowej i kolorystycznej
  • rozwijanie kreatywności
  • doskonalenie precyzji ruchów palców
  • dostosować materiał do projektu
  • swobodnie operować małymi elementami
  • działać według wcześniej ustalonego schematu

Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Twórczość plastyczna pobudza u dziecka twórczą fantazję, uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Dlatego też udział w konkursach plastycznych jest świetną okazją do prezentacji zdolności artystycznych naszych wychowanków. A także zwróceniem uwagi na piękno przyrody jaką daje nam wiosna. Praca autorstwa Oliwii Dubaj otrzymała w konkursie nagrodę, natomiast praca wykonana przez Antoniego Oszwa została wyróżniona. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.