Wyjście do Biblioteki Publicznej w Chełmie

29 maja 2015 r. uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Razem w Chełmie mieli możliwość zwiedzania Chełmskiej Biblioteki Publicznej w Chełmie. Po bibliotece oprowadzała nas pani Anna Miszczak - kierownik biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jak założyć kartę biblioteczną, poznali zasoby biblioteki i jej pracowników. Szczególną uwagę dzieci zwróciły zbiory z bajkami oraz filmami dla najmłodszych. Niektórzy mogli posłuchać piosenek dla dzieci, a także obejrzeć zbiory z filmami i popularną muzyką rozrywkową. Na koniec uczniowie wysłuchali bajki o Zanzibarze, którą przeczytała jedna z pracownic biblioteki. Głośne czytanie bajki odbyło się w specjalnej sali dla najmłodszych, gdzie znajdowały się książki o tematyce dziecięcej, baśnie, bajki, opowiadania oraz zbiory wierszy. Uczniowie obiecali, że wrócą tu i na pewno wypożyczą ciekawe propozycje dla najmłodszych. Wycieczkę do Biblioteki Publicznej zorganizowała Dominika Brzoskowska- Adamczyk . W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z wychowawcą – Anetą Ostrowską.