Słodka gramatyka

18 maja 2015 r. rodzice uczniów klasy II b znaleźli się w Gramatycznej spiżarni, uczestnicząc w zajęciach otwartych z udziałem Pani Dyrektor Elżbiety Nowaczewskiej.

Spotkanie miało charakter warsztatów. Goście obserwowali uczniów podczas wykonywania różnych zadań, mogli podejść do swoich pociech i ocenić ich wiadomości oraz umiejętności. Zastosowane w trakcie ćwiczeń metody aktywizujące, były propozycją do wykorzystania w domu, w pracy indywidualnej rodzica z dzieckiem. Fasolkowe części mowy, czyli sałatka gramatyczna, gramatyka z kubka, zaszyfrowane teksty, czy – wzbudzające wiele emocji - słodkie pytania pisane nutellą, to przykłady uczenia się poprzez ruch i zabawę, gwarantujące duże zaangażowanie się uczniów, a także ogromną efektywność zdobywania jak również utrwalania wiedzy.

Podczas zajęć, pracowały nie tylko dzieci, rodzice przygotowywali zgadywankę pod hasłem: „O kim mowa?”. Jej rozwiązywaniu towarzyszyła pełna radości i śmiechu atmosfera. Na zakończenie, goście otrzymali drobne, pełne ciepłych słów, upominki.

Nauka - pełna niespodzianek i zaskakujących działań - nie nudzi. Wywołuje uśmiech, chęć do działania, a przede wszystkim pozwala na pełen zapału rozwój dziecka…