Międzyszkolny konkurs "Z bajką razem przez świat"

Konkurs, który odbył się w naszej szkole 27 maja 2015 r. był skierowany do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z terenu miasta Chełm. Celem konkursu było: rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką, jako źródłem wiedzy i przyjemności, wszechstronny rozwój dziecka poprzez kontakt ze sztuką teatralną, kształcenie umiejętności pracy indywidualnej i grupowej, pobudzanie ucznia do aktywnego procesu kształtowania umiejętności i gromadzenia wiedzy oraz kształtowanie u dzieci właściwych postaw w niebezpiecznych sytuacjach z jakimi mogą się spotkać. W konkursie wzięły udział drużyny:

• z Zespołu Szkół Ogólnoksztłących Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie (Magalena Puk, Jakub Miazio wraz z opiekunem Panią Agnieszką Paszko)
  • z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi (Zuzanna Rot, Aleksandra Łysiak wraz z opiekunem Panią Martą Michalczuk i Panią Barbarą Arabas)
  • z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi ‘Razem” (Kornelia Aponiak, Nina Oszwa)

Uczniowie zmierzyli się z 6 zadaniami, które sprawdzały znajomość treści bajki "Czerwony Kapturek", spostrzegawczość, zręczność oraz znajomość zasad kontaktów z nieznajomymi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i znajomością powyższych zasad, dlatego wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów i zajęli I miejsce. Po zmaganiach konkursowych na wszystkich czekała miła niespodzianka, mogli obejrzeć przedstawienie "Czerwony Kapturek" przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były Panie: Sylwia Mazurek, Maria Zawada Beata Jabłońska – Łopuszyńska oraz Jadwiga Rzeszot.
Fundatorem nagród w konkursie było Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji „Razem” w Chełmie.