Wycieczka do teatru w Lublinie

3.06.2015 r. odbyła się wycieczka do im. H. Ch. Andersena w Lublinie. W wycieczce uczestniczyło 42 uczniów z klas 0 - III. Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze pt. „Czarodziejski flet" z muzyką wspaniałego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek - marionetek i grę aktora oraz wykorzystuje elementy "czarnego teatru". Przedstawienie było piękne. Była to również okazja do poznana i przybliżenia młodemu odbiorcy muzyki klasycznej. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie piękne i zarazem przerażające. Nie jednemu widzowi zakręciła się łezka w oku. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Po przedstawieniu spacerowaliśmy po uliczkach starego miasta w Lublinie, zwiedziliśmy zamek, wspólnie bawiliśmy się na placu zabaw.