Konkurs Piosenki Polsko-Angielsko-Rosyjskiej

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Polsko-Angielsko-Rosyjskiej, którego celem były:

• popularyzacja języków: polskiego, angielskiego, rosyjskiego;
  • obcowanie z kulturą krajów polsko-angielsko-rosyjskich;
  • rozwijanie zainteresowań artystycznych i muzycznych.

Do konkursu zgłosiło się 4 solistów, 2 duety oraz 2 zespoły. Konkurs był dość zróżnicowany również pod względem językowym, ponieważ uczniowie mogli wybierać wśród piosenek polsko, angielsko oraz rosyjskojęzycznych.

Podczas oceniania jury wzięło pod uwagę takie kryteria jak:

• muzykalność;
  • interpretacja;
  • ogólny wyraz artystyczny;
  • poziom językowy;
  • poziom trudności piosenki i linii melodycznej.

Po burzliwych obradach ustalono następujące wyniki:

I miejsce ex aequo: klasa I gimnazjum, Karolina Pieczykolan kl. IV oraz Kornelia Maciukiewicz kl. III

II miejsce – Franciszek Zawiślak kl. IV

Na koniec konkursu klasa I gimnazjum zaprezentowała przygotowaną niespodziankę w postaci piosenki „Pust Wsiegda Budiet Sonce”, która okazała się hitem dnia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożony trud w przygotowanie atrakcji dla innych uczniów.