Tesco dla szkół - ogólnopolski konkurs

Od 5 kwietnia do 18 kwietnia grupa uczennic z klas V (Kinga Kubina, Wiktoria Maceńko, Karolina Pieczykolan, Nina Oszwa), VI (Agata Głaz, Oliwia Jakubowska, Izabella Grabarczuk, Amelia Paterek, Aleksandra Łuczkiewicz, Karolina Oberda, Kinga Romaniuk, Kinga Marchewka) i I gimnazjum (Justyna Pietryczyk, Wiktoria Rzeszot)pod kierunkiem pani Sylwii Mazurek, brała udział w ogólnopolskim konkursie. Fabuła konkursu: ludzie z przyszłości mają nie lada problem. Zatracili wiedzę o tym, jak się uprawia i produkuje żywność. Dzięki syntetycznemu jedzeniu w pastylkach nie musieli produkować żywności. Jednak nie zdawali sobie sprawy, jak bardzo negatywny wpływ będzie to miało na ich życie. Postanowili, że muszą wrócić do prawdziwego jedzenia. Uczniowie pomogą ludziom z przyszłości, przygotowując informacje o pochodzeniu żywności i jej przetwarzaniu, a następnie będą je wysyłać w przyszłość. Wykonywaliśmy szereg zadań indywidualnych, grupowych jak również zadania szkoleniowe. Zdobywaliśmy wiedzę, praktyczne umiejętności niemarnowania żywności oraz umiejętności przygotowywania posiłków. Po wielu godzinach spędzonych przy zadaniach konkursowych zajęłyśmy 1 miejsce. W tyle pozostawiliśmy 132 szkoły z całej Polski. Wygraliśmy atrakcyjne nagrody dla szkoły oraz drobne upominki dla każdego z uczestników.