Interaktywna lekcja z wynalazkami Leonarda da Vinci

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem

Konfucjusz

21 i 22 kwietnia uczniowie klas I - VI i I i II gimnazjum uczestniczyli w interaktywnych zajęciach zorganizowanych przez p. Joannę i Roberta Bejda.

Uczestnicy zajęć w praktyce zobaczyli jak wykorzystywane są prawa fizyki oraz samodzielnie mogli obsłużyć każdy z eksponatów. Lekcja dała możliwość osobistego sprawdzenia przez uczniów funkcjonowania i zastosowania części mechanizmów i urządzeń wynalezionych przez Leonardo da Vinci. Przez zabawę i doświadczenie przyswoiły wiedzę z różnych dziedzin, m.in. historii, sztuki, epoki renesansu, a także matematyki, fizyki czy przyrody. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania: Jak działa mechanizm samoblokujący?, jak zbudować most bez narzędzi?, jak miotać żeby trafić? czy też jak działa koło zamachowe?