Manufaktura Słodyczy "Tęcza" w Zamościu

Zamojska Manufaktura Słodyczy „TĘCZA” jest nowością w regionie. W małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy. Uczestnicząc w pokazie można poznać cały proces produkcji, od momentu wylania karmelu na granitowy blat i dodania aromatów, barwników, poprzez jego wyrabianie, formowanie, modelowanie, aż do wyrobu finalnego w postaci cukierka czy lizaka. W takich właśnie niezwykłych warsztatach uczestniczyła grupa uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Po pokazach każdy z uczestników wycieczki własnoręcznie wykonał lizaka ze słodkiego i kolorowego karmelu. Każdy wyjazd staje się doskonałą okazją do nauki. Podczas wizyty w zamojskiej restauracji, uczyliśmy się poprawnego zachowania oraz jak korzystać z karty; jak zamówić danie; jak poprosić kelnera do stolika. Nasi uczniowie zdali egzamin z savoir vivre na 6 .Po wizycie w restauracji udaliśmy się na spacer po zamojskiej Starówce.