Tydzień Języka Polskiego - podsumowanie

Dobiegła końca II edycja szkolnego projektu Tydzień Języka Polskiego, która trwała od 16 do 20 maja 2016 roku.

W poniedziałek wszyscy uczniowie przystąpili do szkolnego konkursu ortograficznego „Kaktus”. Mistrzyniami Ortografii okazały się Amelia Paterek i Wiktoria Rzeszot.

Wtorek był dniem z ulubioną książką. Uczniowie przynieśli je do szkoły. Przeprowadzono wywiady z młodymi czytelnikami oraz starsi uczniowie czytali w czasie przerw młodszym kolegom. W tym dniu także uczniowie klas IV-VI oraz I-II gimnazjum przygotowali plakaty promujące poprawność językową.

18 maja, w środę, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Pół żartem, pół serio o miłości”.
Mistrzem Słowa okazała się uczennica klasy IV Karolina Kordas.
Następnie przeprowadzono drużynowy konkurs wiedzy polonistycznej. W tej dyscyplinie najlepsi okazali się uczniowie klasy II gimnazjum.

Czwartek upłynął pod znakiem teatru. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali swoją sztukę na „deskach teatru”. Wybór Mistrza Sceny nie był łatwy. Ostatecznie najlepszymi grupami teatralnymi okazali się uczniowie klasy IV i I gimnazjum.

23 maja 2016 roku nastąpiło podsumowanie Tygodnia Języka Polskiego, wręczenie dyplomów i nagród. Ogłoszono także wyniki całego projektu.
Tytuł Klasy na medal przyznano uczniom klasy VI. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie.