Na balu z Kopciuszkiem

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy odbyła się w naszej szkole 8 czerwca 2016 r. i była skierowany do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z terenu miasta Chełm. Celem konkursu było: rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką, jako źródłem wiedzy i przyjemności, wszechstronny rozwój dziecka poprzez kontakt ze sztuką teatralną, kształcenie umiejętności pracy indywidualnej i grupowej, pobudzanie ucznia do aktywnego procesu kształtowania umiejętności i gromadzenia wiedzy. W konkursie wzięły udział drużyny:

• z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w składzie Patryk Skotarek i Marcin Korytko wraz z opiekunem panią Karoliną Ceglarską,
  • ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w składzie Aleksandra Łysiak oraz Zuzanna Rot wraz z opiekunem panią Barbara Arabas,
  • z Zespolu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w składzie Patrycja Olejnik oraz Jakub Pawlak wraz z opiekunem panią Agnieszką Jaroszek,
  • z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Chełmie w składzie Ewa Kondracka oraz Sebastian Klimowicz wraz z opiekunem panią Małgorzatą Lech

• NSP Razem w składzie Marcin Wójtowicz i Brajan Władyszewski

Uczniowie zmierzyli się z 6 zadaniami, które sprawdzały znajomość treści bajki "Kopciuszek", spostrzegawczość, zręczność oraz koncentrację i logiczne myślenie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i znajomością powyższych zasad, dlatego wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów i zajęli I miejsce. Po zmaganiach konkursowych na wszystkich czekała miła niespodzianka, mogli obejrzeć przedstawienie "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były Panie: Sylwia Mazurek, Maria Zawada oraz Jadwiga Rzeszot.

Fundatorem nagród w konkursie było Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji „Razem” w Chełmie.