Nauka matematyki i gramatyki „w ruchu”

Zajęcia otwarte o charakterze warsztatów

25 maja 2016 r. rodzice uczniów klasy III b mieli możliwość poznania różnych zabaw ruchowych, kształcących i utrwalających niektóre zagadnienia gramatyczne oraz technikę rachunkową. W trakcie ich prezentacji, obserwowali umiejętności swoich pociech.

Gramatyki jak również matematyki można uczyć się na placu zabaw, czy na boisku szkolnym, w niekonwencjonalny, skuteczny i uaktywniający sposób, zaspakajając, tak istotną w tej grupie wiekowej, potrzebę ruchu.

Nasi wychowankowie pracują wówczas z radością i bardzo efektywnie.

Podczas spotkania, na którym była obecna Pani Dyrektor Elżbieta Nowaczewska, goście otrzymali ulotki z propozycjami różnych gier, a także zabaw dydaktycznych, jakie można wykorzystać w pracy z dzieckiem w domu.
Mamy nadzieję, że zajęcia zachęciły rodziców do skorzystania z tego, sprawiającego uczniom wiele przyjemności, sposobu zdobywania i utrwalania wiedzy.